Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez basia46 » 31 Maj 2013, 18:07

Jeśli chodzi o zioła mało że przemywam częściej w czasie dnia.............. zakładam też wacik
tak samo robię z olejkiem rycynowym( zakładam płatek kosmetyczny na pół- do godz czasu) przemywam i nawilżam
goi się szybko i całkowicie :D :D
nigdy nie dawałam w te miejsca sterydu czy inszych leczniczych prócz tych co wyżej wymieniłam :D
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez magdzia_dab » 31 Maj 2013, 20:30

Gosiu, Basiu- dziękuję.
Czy Daivobet jest w jakimś stopniu zbliżony do dovonexu? Gdzieś wyczytałam, że istnieje kilka pochodnych tej maści/kremu - daivobet, dovonex i dovobet. Szczerze mówiąc nie bardzo rozróżniam :(

Cytuję tu różne wypowiedzi z forum łuszczycowego:
".......Dovobet - jest to odpowiednik leku sprzedawanego w Polsce pod nazwą Daivonex ..."

"......Kolego zle napisales ze Dovobet to odpowiednik polkiego Daivonexu, Dovobet to jest Daivobet a nazwa zalezy od tego do jakiego kraju jest wysylany przez firme Leo np w Wielkiej Brytanii wyst pod nazwa Dovobet a w Polsce Daivobet i jest to steryd, natomiast Daivonex wystepuje pod drugą nazwą handlową jako Dovonex i nie zawiera sterydu w swoim składzie ale za to na jego dzialanie trzeba czekać dłużej....... "

Dziewczynki - edukujcie mnie proszę, coś mało "kumata" chyba się staję... :calus
Awatar użytkownika
magdzia_dab
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 148
Rejestracja: 11 Paź 2012, 14:14

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez Gosiaczek68 » 31 Maj 2013, 20:47

Dovobet jest ze sterydem czyli pochodna Vit D3 z dodtakiem sterydu - polski daivobet albo jakoś tak, w każdym razie ze sterydem.

Dovonex polski Daivonex czyli to samo tylko rózni sie nazwą ten sam producent. Skład ten sam. Bezsterydowy - kalcypotriol

U mnie szedł lek bezsterydowy czyli pod angielska nazwą Dovonex, kupowałam go od koleżanki, która się reklamuje że ma w sprzedaży po 30 PLN, przesyłka za pobraniem dostawa przez Poczte Polską, dziewczyna rzetelna spokojnie moge polecić, jej adres meilowy to mysia1lo@wp.pl jak jesteś zainteresowana to polecam.

To Daivonex lub Dovonex
http://www.doz.pl/leki/p3808-Daivonex

A to Daivobet lub Dovobet
http://www.doz.pl/leki/p1971-Daivobet
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez magdzia_dab » 31 Maj 2013, 21:04

Gosiu ślicznie dziękuje za info. Już piszę maila do Mysi, kupowałam już od niej inne maści i gel, także zgadzam się, że rzetelna dziewczynka :gwiazdka9
Przemiłego wieczoru :ladybug3
Awatar użytkownika
magdzia_dab
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 148
Rejestracja: 11 Paź 2012, 14:14

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez magdzia_dab » 05 Cze 2013, 20:29

Gosiu melduję posłusznie, iż przesyłkę otrzymałam od Mysi, rano dziś miałam taki świąd skóry, że na 1 metr nikt lepiej żeby się do mnie nie zbliżał, bo gryzłam i miałam podobno niebezpieczne błyski w oczach, posmarowałam się grzecznie i nie wiem czy to podświadomość czy maść ale ......świąd ustąpił jak ręką odjął, mało tego posmarowałam się profilaktycznie jeszcze po południu i siedzę sobie teraz w fotelu uśmiechając się promiennie wolna od tego wstrętnego uczucia :banan0
Dzięki Ci bardzo!!!!!
P.S. Zastanawiam się jeszcze nad recepturką nr 9, o której pisałaś kilkanaście wątków wcześniej, co Ty na to?
Awatar użytkownika
magdzia_dab
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 148
Rejestracja: 11 Paź 2012, 14:14

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez Gosiaczek68 » 08 Sty 2018, 15:44

Odświeżam trochę temat, czy coś się zmieniło w temacie zaleczenia łuszczycy we fałdach skórnych? U mnie okresowo pojawia się łuszczyca pod piersiami. Był czas że zaleczyłam ją Daivobetem w maści, z uwagi że brakło mi na chwilę obecną zastosowałam Pimafucin i zadziałał bardzo dobrze.
Miejsca są bardzo delikatne i ciężko coś zastosować żeby sobie więcej szkody nie zrobić, miejsca są podatne na drożdżaki, może wystarczy tylko lek przeciwgrzybiczy?? W każdym razie u mnie działa.
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez dora1000 » 10 Sty 2018, 11:10

Gosia miejsca intymne trudno leczyć. Ja na nic nie reaguje. Jedynie moja maść Triderm mi pomaga. Dużo osób zmaga się w takich miejscach z łuszczycą. Piszcie co komu pomaga. :gwiazdka6
dora1000
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 92
Rejestracja: 14 Wrz 2016, 13:18

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez Szater » 11 Sty 2018, 10:58

Gosiaczek68 napisał(a):Odświeżam trochę temat, czy coś się zmieniło w temacie zaleczenia łuszczycy we fałdach skórnych? U mnie okresowo pojawia się łuszczyca pod piersiami. Był czas że zaleczyłam ją Daivobetem w maści, z uwagi że brakło mi na chwilę obecną zastosowałam Pimafucin i zadziałał bardzo dobrze.
Miejsca są bardzo delikatne i ciężko coś zastosować żeby sobie więcej szkody nie zrobić, miejsca są podatne na drożdżaki, może wystarczy tylko lek przeciwgrzybiczy?? W każdym razie u mnie działa.


Gosia jakby co mogę sprezentowac ci Daivobet...ja stosuje tez tę chinska masc i pod piersiami i w miejscach intymnych :)
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez dora1000 » 11 Sty 2018, 14:52

Krysia, a może masz nadwyżkę chińskiej maści. Jest młoda osoba co ma problem z łuszczycą pod piersiami. :roll:
dora1000
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 92
Rejestracja: 14 Wrz 2016, 13:18

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez Szater » 11 Sty 2018, 19:00

Niestety ale nie,na Ali Exspres już nie można kupic,problem jest z ta mascia,handluja ci co zarabiaja na niej krocie :|
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

PoprzedniaNastępna

Wróć do Moja historia i życie z łuszczycą

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron