Leczenie lekiem Acitren

Metody leczenia lekami z grupy Retinoidów

Leczenie lekiem Acitren

Postprzez artsus » 13 Sie 2013, 19:48

Witam wszystkich, wczoraj udało mi się dostać do lekarza który mnie leczył na oddziele dermatologi. Umówiłem się na wizytę z racji tego że poprzedni lekarz przerwał leczenie Trexanem które lekarz na oddziele zalecił.
Dostałem lek o nazwie Acitren. Macie doświadczenia z tym lekiem?
Pewnie Beatka będzie dużo wiedzieć.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez Szater » 13 Sie 2013, 20:54

Kiedys stosowałam Acitren,było to zaraz po tym jak skonczyłam testowac Tigason.(miał byc ulepszony w składzie ,podobny do dzisiejszego Neotigasonu-bo Acitren jest jego zamiennikiem ) Niestety ale skutki uboczne przewyzszyły plusy terapii.Własciwie wszystko mi sie sypało.Najbardziej dokuczały mi wszystkie miejsca w których jest błona sluzowa,wysychała na maxa i ból był nie do zniesienia.Po około miesiacu wycofano sie z leczenia,ku mojej ogromnej uldze.Jezeli rzeczywiscie masz duży wysyp,trudny do ogarniecia to spróbuj,zastanów sie jednak dobrze czy warta skórka za wyprawke.Zycze zdrowia. :kwiatek8
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez BT37 » 14 Sie 2013, 09:27

Witaj Arturze :ladybug7 Przepraszam, że dopiero się odzywam, ale tak jakoś wyszło. Znam Acitren, jak wspomniała Krysia jest zamiennikiem dzisiejszego Neotigasonu.
To retinoid, czyli pochodna witaminy A. Oczywiście skutki uboczne Acitrenu są dokładnie takie same jak i Neotigasonu. Upośledza pracę wątroby i nerek, uwrażliwia na światło i wysusza oko ( lepiej zakładać ciemne okulary ), nasila działanie promieni UV na skórę, wobec czego należy nawet przy wyjściu z domu w słoneczny dzień stosować kremy z wysokimi filtrami, wykazuje silne działanie tetragenne - uszkadzające płód. To tylko niektóre ze skutków ubocznych. Pomijam oczywiscie te stałe, jak bóle głowy, nudności, wymioty, wypadanie włosów. To lek bardzo silnie ingerujący w organizm, jest zazwyczaj stosowany w ciężkich postaciach łuszczycy skórnej.
Arturze, nie powiem Ci, czy warto czy też nie go stosować, bo sam musisz stwierdzić czy masz w tak dużym stopniu nasilona chorobę żeby stosować tak inwazyjne leki.
Oczywiście zawsze służę swoja pomocą.
Pozdrawiam cieplutko :ladybug4
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez artsus » 17 Sie 2013, 09:13

Beatko na nogach wróciła, pewnie po odstawieniu Trexanu, teraz na zmiany nie działa nawet Cygnolina 1%. Zobaczymy, mam być u lekarza co tydzień na kontroli i zobaczymy jakie będą skutki i efekty.
Zmiany na nogach są spore, koszmarne i bardzo się łuszczą. Głowa też cała się łuszczy i nie pomaga na nią nic. Ratuję się Squamaxem ale cały dzień muszę z nim praktycznie chodzić i na drugi dzień jest to samo.
Więc jeśli efekty uboczne u mnie będą większe jak skutki pozytywne, na pewno lekarz odstawi lek bo mnie uprzedzał o nich, stąd tak częste kontrole.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez artsus » 20 Sie 2013, 12:03

Witajcie, specjalnie nie łącze postów aby zachować daty wpisów.

Wczoraj zacząłem leczenie Acitrenem 25mg (1x dziennie po 2 kapsułki rano) bo trochę trwało sprowadzenie go przez aptekę.
Wczoraj popołudniu zauważyłem lekkie zawroty głowy, późnym wieczorem umiarkowany ból głowy i chyba problem z zaśnięciem.
Po jakim czasie od przyjmowania wystąpiły u Was takie efekty uboczne, które opisywaliście Krysiu i Beatko?
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez BT37 » 20 Sie 2013, 12:57

Arturze, to są typowe objawy. Może wystąpić jeszcze kołatanie serca, nadmierna potliwość, bezsenność i wiele innych. Każdy organizm oczywiście reaguje inaczej, ale zawsze trzeba uważać na tak inwazyjne leki.
Powodzenia życzę i do zobaczenia w sobotę w Ciechocinku :ladybug7
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez Szater » 21 Sie 2013, 08:06

no ja też praktycznie od razu zareagowałam,to jednak cięzka artleria.Ból głowy uciązliwy,zawroty powodowały nudnosci,serce wariowało,raz mi sie wydawało ze staje,potem jakby galopowało i ta przekleta suchosc.Oczy,usta,nos, uszy ,miejsca intymne...jak dla mnie koszmar.Powoli dołaczały kolejne dolegliwosci,niby lekarz twierdził że po tygodniu miną ale chyba nie u kazdego.Najgorsze bo łuszczyca miała w nosie takie leczenie,im ja bardziej nerwowa i ...płaczliwa,tym ona sypała w najlepsze.no ale wiesz jak to jest u mnie tak a moze twój organizm przywyknie,moze poczekaj troszke :)
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez artsus » 21 Sie 2013, 08:27

To faktycznie każdy reaguje inaczej, wczoraj nawet zasnąłem bez problemów, głowa mnie już aż tak bardzo nie bolała, z sercem ok, choć po zażyciu pierwszej dawki też miałem kołatanie.
Jak zarazie żadnej suchości nie odczuwam.
Zobaczymy co będzie dalej.
Ja dodatkowo przyjmuję lek stabilizujący ciśnienie krwi (1x1 Lorista H 50mg+12,5mg)
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez artsus » 23 Sie 2013, 07:19

Wymienione poniżej powikłania ustąpiły, lek biorę już prawie cały tydzień.
Jedyny efekt uboczny jaki się wczoraj pokazał to suchość warg i to tylko ten, ale widzę że powoli zaczyna ustępować bo dziś jest lepiej.
Za to wszystkie zmiany jakie miałem złuszczyły się i ładnie wyglądają, ani malutkiej łuseczki.
Oczywiście smaruję Cygnolinką 0,5 raz dziennie, przez leczeniem Acitrenem smarowanie Cygnoliną nic nie pomagało, codziennie wymiatałem pół zmiotki łuski.
Z tego co widzę i oby tak dalej, to efekty uboczne leku są u mnie dość małe i łagodne. Czy tak u kogoś było?
Pozostaje jeszcze zrobić badania krwi.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: Leczenie lekiem Acitren

Postprzez Szater » 23 Sie 2013, 08:34

Co do suchosci to obawiam sie jednak ze ten akurat skutek uboczny jednak nie odpusci :? jest on typowym objawem stosowania tego typu leków(Neotigason,Tigason).Co do badan to wykonuj je systematycznie,nic nie stanie sie z dnia na dziennawet przez jakis czas mozesz miec dobre wyniki,puki jak to mówia watroba nie dostanie w kosc :wink: .Powodzenia,pozdrawiam :)
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Następna

Wróć do Leczenie retinoidami

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron