ŁUSZCZYCA ŁOJOTOKOWA

Istnieje wiele różnych typów łuszczycy, z których niektóre są bardziej powszechne i częściej występujące niż inne. Każdy typ ma swoje specyficzne cechy charakterystyczne oraz objawy.

Re: ŁUSZCZYCA ŁOJOTOKOWA

Postprzez BT37 » 30 Wrz 2012, 21:56

Przy tego rodzaju kłopotach zazwyczaj stosuje się leki immunosupresyjne zewnętrzne typu protopic, elidel. Jak wspominasz niekoniecznie ci pomagają. Nie wiem czy próbowałaś kiedyś stosować preparaty zawierajace cyklopiroksolaminę ( to preparat przeciwgrzybiczny ) np Pirolan. Spróbuj, czasem pomaga. Pomocne też są preparaty zawierające cynk- działa wysuszająco, siarkę, dziegieć.Preparaty zawierające siarkę to nie tylko maści, mydełka, ale też Buska Maseczka, czy Buskie SPA siarkowe. To dermokosmetyki, ale również wspomagają stan skóry. Dobrze też jest stosować rumianek i szałwię do mycia, okładów. Pij również wapno, łagodzi swędzenie.
Powodzenia życzę :ladybug4
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: ŁUSZCZYCA ŁOJOTOKOWA

Postprzez basia46 » 30 Wrz 2012, 21:58

http://forum.luszczyce.pl/zycie-z-luszc ... %20szykuje
poczytaj tu nie powinno kolidować z obecnym leczeniem a jest naprawdę skuteczne
"Można żyć na dwa sposoby: jakby cuda nie istniały, i jakby - wszystko było cudem. Wierzę w ten drugi sposób". - A. Einstein
Awatar użytkownika
basia46
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 612
Rejestracja: 03 Gru 2011, 14:20

Re: ŁUSZCZYCA ŁOJOTOKOWA

Postprzez JuliaP » 06 Mar 2013, 18:07

O co chodzi z tą łuszczycą łojotokową? Jak ona wygląda? czy swędzi? czym się różni od zwykłej?
Jest gdzieś "reszta" tematu? :wink:
Awatar użytkownika
JuliaP
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 37
Rejestracja: 06 Mar 2013, 13:08

Re: ŁUSZCZYCA ŁOJOTOKOWA

Postprzez Petolaa » 06 Lis 2016, 12:27

JuliaP napisał(a):O co chodzi z tą łuszczycą łojotokową? Jak ona wygląda? czy swędzi? czym się różni od zwykłej?
Jest gdzieś "reszta" tematu? :wink:


Hejo! Widzisz problem jest taki przy łojtokowej że w moim przypadku jest ona we włosach i masakrycznie swędzi. Ja to przy nawrotach choroby mam po prostu strupy we włosach, bo nie potrafię tego nie drapać. Bywa strasznie irytująca. No i masz wtedy dramatyczny łupież, który wydaje się tłusty. I odpada dużymi płatami. Nie ejst to estetyczne, wygląda fatalnie. Mnie strasznie zawsze krępowało jak ktoś dotykał mojej głowy. Da się to zaleczyć ale choroba może wrócić. Ja z nią walczę kilkanaście lat. Najskuteczniejsze dotychczas okazały się dermokosmetyki dr Michaels, polecił mi je mój dermatolog, odstawiając na bok maści sterydowe. Przez 2,5 roku miałam po kuracji nimi spokój :D :D :banan0 :ladybug4 :ladybug5 :ladybug9 Na każdego działa co innego, ale ja polecam te dermokosmetyki. Warto w nie zainwestować.
Petolaa
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 7
Rejestracja: 05 Lis 2016, 11:25

Re: ŁUSZCZYCA ŁOJOTOKOWA

Postprzez dora1000 » 29 Lis 2016, 15:44

Z tymi dermokosmetykami dr Michaels zdania są podzielone. Znam osoby co testowały ten produkt i nie bardzo były zadowolone. Cena jest kosmiczna, a efekt żaden, ale każdy ma prawo wyboru. Ja z łuszczycą głowy bardzo dobrze sobie radzę. Oczywiście nie powiem, że jej nie mam , bo to byłby absurd. Od paru lat, żyję z nią, ale nie jest dokuczliwa, nie swędzi nie narasta w szybkim tempie łuska, nie czuję hełmu na głowie. Po latach zmagań nauczyłam się z nią obchodzić i pielęgnować ją. Moja łuszczyca i z nią problemy trwały do czasu, kiedy wymieniłam doświadczenia z innymi osobami z forum. Dzięki ich doświadczeniu walce z chorobą mogę dziś powiedzieć, że jestem usatysfakcjonowana takim stanem w jakim jest moja skóra głowy. I niech tak zostanie.
Pozdrawiam wszystkie biedronki :ladybug4
dora1000
Super Biedroneczka
Super Biedroneczka
 
Posty: 92
Rejestracja: 14 Wrz 2016, 13:18


Wróć do Rodzaje Łuszczycy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron