Łuszczycowe zapalenie stawów

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez henia » 18 Gru 2016, 23:28

jasmina napisał(a):Płytka naparstkowa jakby od igły mam takie paznokcie od dawna skóra zrogowaciała jest ale nie mam plam żadnych...

[...]Jak rozpoznać łuszczycę paznokci?

Głównym objawem łuszczycy paznokci jest szybki rozrost naskórka, który powoduje tworzenie czerwonych, złuszczających się blaszek.

W zależności od stopnia zaawansowania choroby, łuszczyca paznokci powoduje charakterystyczne zmiany, do których należą:

matowość płytki;
kruchość i łamliwość;
rozdwajanie się;
wgłębienia (objaw naparstka);
zgrubienia;
pomarszczenia;
bruzdy;
oddzielanie się ich od łożyska;
tzw. plamy olejowe (żółto-brązowe plamy pod płytką paznokciową).

http://polki.pl/zdrowie/choroby,luszczy ... tykul.html
Z doświadczeń własnych - przy początkach moich problemów ze stawami - podczas rozmowy z lekarzem rodzinnym, wspominam jej, że to może być początek łzs, bo ja i skórną ł. mam, i od jakiegoś czas ł. paznokci; p. dr. na to " a mogłaby pani pokazać mi, jak taki łuszczycowy paznokieć wygląda? Tak właśnie na ł. znają się lekarze ogólni. Nie twierdzę, że wszyscy.

[...]Jutro podejdę do lekarza . Każdy sie dziwi czemu wyniki dobre a kolano obrzęknięte i boli . A z lekarzem ciężko chciałam by zrobiono mi rtg ale powiedziała ze nie widzi takiej potrzeby tak jak skierowanie do reumatologa .

Problemy z kolanem masz od jakiegoś czasu, masz ł. skóry, jak i ł. paznokci; zatem masz wszelkie prawo podejrzewać, iż masz łzs, i żądać od swojego lekarza rodzinnego, skierowania do specjalisty ale też żeby nie iść do onego z "gołymi rękoma" w sensie bez żadnych badań, masz prawo zażądać skierowania na nie, od swojego lekarza rodzinnego. Jeżeli ich jutro nie dostaniesz , po prostu zgłoś to w NFZ.


Wiem, że takie postawienie sprawy na "ostrzu noża", nie jest komfortowe ale pamiętaj - Ty walczysz o swoje zdrowie a prawidłowa diagnoza schorzenia, jest tej walki podstawą. Powodzenia :gwiazdka9
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 236
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Gosiaczek68 » 18 Gru 2016, 23:47

Nie wiem czy wszędzie, ale u mnie do reumatologa na NFZ musiałam mieć podstawowe badania czyli morfologię, OB czynnik reumatoidalny oraz stężenie kwas moczowego. Rtg nie było potrzebne, chociaż ułatwiło wędrówkę po gabinetach.
Nie ulega jednak wątpliwości że leczeniem stanów zapalnych stawów powinien się zająć reumatolg
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez jasmina » 19 Gru 2016, 11:24

Dziękuję bardzo za rady. Na pewno dzisiaj wszystko załatwię. A nie słyszałam o łuszczycy paznokci sami lekarze co mnie leczą nigdy nie zwracaj uwagi na cale ciało . Nie informują o tym jak może występować jeszcze łuszczyca, od lekarzy trzeba wszystko wyciągać. Ze skórą zmagam się od dzieciństwa z tym że mam tak jak pisałam całe ciało wysypane. Moja płytka paznokcia matowa jest maluje je zawsze odżywką by ładniej wyglądały ale naprawdę nigdy tego nie wiązałam z tym wszystkim lekarzy wiedza czasami zawodzi . Pani Doktor po wynikach powiedziała crp i ob w normie czynnik reumatoidalny ujemny to co ty zrobiłaś w nogę. Z Tym ze nie boli tylko cale kolano a ścięgna zewnętrznej i wewnętrznej strony ból od palca dużego u nogi do kolana . I jak człowiek ma sobie radzić gdy lekarze uprą sie na swoim . Dodam ze mam popuchnięte palce u rąk jeden palec lekko skrzywiony. Dziękuję bardzo za odpowiedzi dobrze ze sa osoby co wiedzą pomoga doradzić co robic . :cmok
jasmina
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 13
Rejestracja: 17 Gru 2016, 23:12

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Gosiaczek68 » 19 Gru 2016, 12:23

Dodam ze mam popuchnięte palce u rąk jeden palec lekko skrzywiony


To z całą pewnością panią doktor powinno zaniepokoić, dlaczego palce są obrzęknięte. Miałam podobna sytuację, ból nadgarstka, podejrzenie cieśni nadgarstka, lekarz rodzinny wydał skierowanie do ortopedy, że niby to mogło być od kręgosłupa. Gdy pojawiły się opuchnięte stawy palców rąk dostałam skierowanie do reumatologa. Trochę musiałam się nachodzić, ale w końcu trafiłam do reumatologa.
Jeżeli nie otrzymasz skierowania udaj się do innego lekarza, ja tak robię, gdy chcę dostać skierowanie idę do takiego który o nic nie pyta tylko pisze, na pewno u ciebie też taki lekarz jest.
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez jasmina » 19 Gru 2016, 12:38

Właśnie o Tym pomyślałam żeby iść do internisty drugiego. Nadgarstki mnie bolą tylko przy odkurzaniu na zmianę odkurzam to jedna to drugą . Dziwi mnie to ze po wynikach krwi tylko odrazu Łzs wykluczają. W krwi brak stanu zapalenia a obrzęk i ból są. Zaraz dzwonie do przychodni sie umówić.
jasmina
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 13
Rejestracja: 17 Gru 2016, 23:12

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Szater » 19 Gru 2016, 13:41

przy ŁZS nie muszą byc zaatakowane wszystkie paznokcie...ja mam czasem dwa,czasem 4 a czasem jakos sie uspokoi i nawet specjalnie nie widac...tylko dobry i zaangażowany reumatolog może dstalic czy to ŁZS czy RZS...czy tak jak w moim przypadku zmiany odpowiadają i jednemu i drugiemu :)

gdybym czekała na NFZ to już dawno gryzłabym ziemię,może gdzies tam jest lepszy dostep do lekarzy u mnie masakra do rodzinnego czekam 1,5-2 miesiecy :!:

Wiem że to koszty,sama doskonale wiem ile co kosztuje ,mam 609zł renty...ale czasem nie da sie inaczej :|
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez jasmina » 19 Gru 2016, 13:58

Ja do rodzinnego dostaje się z dnia na dzień nawet w ten sam dzień jednak wolą leczyć niż wysyłać do specjalistów którzy sie na tym znają. Nie chce się truć tymi lekami co dostałam narazie bez żadnej diagnozy. Żołądek wysiada . Jestem szczupłą osobą i nie mam siły przez leki które nie wiadomo czy pomogą . Bo jeśli jest to Łzs to czy to co mi przepisano wog. Pomoże .
jasmina
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 13
Rejestracja: 17 Gru 2016, 23:12

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez Gosiaczek68 » 19 Gru 2016, 16:34

Nie jestem lekarzem ale moim zdaniem wszystko co ci przepisała lekarka możesz brać, anapran działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, przede wszystkim uśnieży ból.
Przy ŁZS leki są ciężkiego kalibru i raczej trzeba się modlić żeby jednak to nie było ŁZS.
Ale diagnoza tylko przez odpowiedniego lekarza
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez jasmina » 19 Gru 2016, 18:13

Jutro mam dostać skierowanie do reumatologa . Mam nadzieje ze to nie Łzs ale lepiej iść i albo potwierdzą albo wykluczy . Od dwóch miesięcy się zaczęło najpierw silna angina później problem przez wysoką gorączkę z miesiączka i teraz ta noga .
jasmina
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 13
Rejestracja: 17 Gru 2016, 23:12

Re: Łuszczycowe zapalenie stawów

Postprzez henia » 19 Gru 2016, 19:11

jasmina napisał(a):[...]Od dwóch miesięcy się zaczęło najpierw silna angina później problem przez wysoką gorączkę z miesiączka i teraz ta noga .

[...]Choroba ma zazwyczaj zmienny przebieg, z okresami zaostrzeń, po których objawy ustępują (całkowicie lub częściowo). Dużej aktywności choroby towarzyszą zwykle objawy „ogólne”, takie jak zmęczenie, uczucie rozbicia, wzrost temperatury ciała.

http://reumatologia.mp.pl/choroby/63744 ... nie-stawow

Zerknij proszę w wolnej chwili, na ten podlinkowany artykuł w całości, sporo Ci podpowie.

A ten poradnik polecam wszystkim: http://www.ucb.pl/_up/ucb_pl/documents/ ... cjenta.pdf

Co do NLPZ, mam z nim cholernie złe doświadczenie, gdzieś po tyg. brania właśnie Anaprnu, myślałam że zejdę :oops: Do dziś moja lekarka upiera się, że to niemożliwe a ja doświadczenie powtórzyłam i...nie ma rzeczy niemożliwych :gwiazdka4
Awatar użytkownika
henia
Administrator
Administrator
 
Posty: 236
Rejestracja: 22 Sie 2016, 19:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Łuszczycowe zapalenie stawów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron