czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Skąd się wywodzi, metody leczenia, zapobiegania oraz diety stosowane w chorobach łuszczycy

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez waldek68 » 17 Paź 2013, 23:15

Tak Puma masz racje ze wielu lekarzy liczy koszty a nie mysli o pacjencie .To jednak wina systemu zalecen itd a nie tylko lekarza .Nie jest moze tak dobrze jak widzi to Szater ale ma jednak duzo racji ze jest wielu dobrych oddanych lekarzy .Liczba osob na forum o niczym nie swiadczy a juz na pewno nie o tym ze wszyscy nie widza dobrych lekarzy i porad musza szukac tu .Zreszta z lekarzami jest podobnie jak i kazda inna grupa .W kazdej znajdzie sie ktos zly ale to ie powody jednak by cala oceniac zle .W wielu przypadkach za wszystko przeklina sie lekarza a samemu jest sie winnym .
waldek68
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 63
Rejestracja: 12 Maj 2012, 09:43

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez puma » 18 Paź 2013, 01:40

niech każdy uderzy się w pierś i przyzna, że na początku choroby liczył na szybkie wyleczenie i tego też oczekiwał od lekarzy. gdy wtedy lekarz kazał mi się kąpać w owsie i nie żryć konserwantów to szybko go zmieniłam na takiego, który przepisał mi cudowne lekarstwo- sterydy. niewielu z nas nie przerabiało na sobie kuracji sterydowej od której wielu lekarzy dostałoby zawału, gdyby wiedzieli ile lat to może trwać.
nie gloryfikuję lekarzy, bo sama mam nieciekawe doświadczenia z nimi i już dawno do nich nie chadzam, leczę się sama- mam na myśli oczywiście dermatologów. raz w życiu spotkałam dobrego dermatologa a użeram się z nimi równie długo co amazonka.
co do dbałości o pacjenta to lecząc się w prywatnej przychodni mam full serwis, na kasę chorych nie ma nic a przecież ubezpieczenia płacimy. ale z drugiej strony to lekarz też ma związane ręce bo jak będzie za bardzo "leczył", czyli odsyłał na badania i do specjalistów to za długo w przychodni nie popracuje. znajomy chirurg opowiadał mi co nie co o tym- boją się dawać zwolnienia dłuższe niż tydzień bo zaraz są wzywani na dywanik.

i ogłaszam wszem i wobec, że z matmy jestem kompletna noga i jakoś mi to w życiu nie przeszkadzało. ba! jestem z wyuczenia księgową :mrgreen:
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Szater » 18 Paź 2013, 08:13

Dobre podsumowanie dyskusji :brawo
Nigdy nie twierdziłam iz opieka jest wspaniała a wszyscy lekarze zaangażowani w leczenie chorego ale....podkreslam: NIE KAŻDY SPECJALISTA TO DERMATOLOG! wiekszosc ocenia ogół lekarzy pisząc zli specjalisci ale zapomina dodac ze ma złe doswiadczenia z ....dermatologami.Tylko o to mi chodzi.Jezeli zawiodłas(łes) sie na jakims to nalezy pisac o nim,bo przeciez sa tacy co to ich poleca sie dalej...a najlepsze w tym jest to ze....jednym pasuje porada a inny jest...załamany podejsciem i olewaniem tematu.Ilu ludzi tyle opinii :wink:
Amazonka Lekarz to tezczłowiek a nie komputer,bardzo punktuja u mnie ci co szukajac pomocy dla mnie przeszukuja swoje magiczne ksiegi...swiat zmienia sie ,receptury ulegają zmiana w zastraszającym tempie,nie wszystko mozna co mozna i nie wszystko co nalezy to mozna wiec ocenianie lekarza po tym iż nie zna jakiegos( z dziesiatek składów) recepturowych jak dla mnie nie jest żadnym wykładnikiem. :kwiatek5
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez waldek68 » 18 Paź 2013, 09:24

Oczywiscie ze tak nikt nie wymaga od lekarza by mial wszelkie sklady w pamieci bo jaki to ma sens .A dla tych co zawsze cos im nie pasuje wymysla cos innego bo taka ich natura i tyle .Prawda jest jednak to ze bardzo czesto jest przepasc miedzy podejsciem lekarza w panstwowej przychodni a nie prywatnie .Zamiast tych obowiazkowych duzych jak by nie bylo skladek moze pewne zmiany by sie jednak przydaly .Tak by wszystkim oplacalo sie podejsc lepiej do zawodu lekarza a i ci co wiecznie tylko narzekaja jak by wiedzieli za co placa tez by zmienili nastawienie .Tak nie ma sie co dziwic wielu osobom odwiedzajacym forum nie ufaiacym lekarzom jak czytaja tych wiecznie niezadowolonych z wszystkich i wszystkiego .
waldek68
Biedroneczka bardzo pomagajaca
Biedroneczka bardzo pomagajaca
 
Posty: 63
Rejestracja: 12 Maj 2012, 09:43

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Amazonka » 20 Paź 2013, 18:05

Ale inna lekarka wyciągnęła książkę i przepisała lek.
Wczoraj rozmawiałem z Żoną na temat atopowego zapalenia skóry. Ktoś mnie o to pytał.
Okazało się, że wyleczyła ją z tego kosmetyczka. Studiowała kosmetologię i dermatologię.
Znalazła jakiś środek z rośliną z Afryki, który u nas się stosuje jako podłoże maściowe.
Dlaczego inni nie znaleźli ? Nie skojarzyli spraw. Brak myślenia i analizowania,
Chwalcie łąki umajone... Chwalcie z nami Panią Świata jej dłoń nasza wieniec splata
Amazonka
Biedronkowy Doradca
Biedronkowy Doradca
 
Posty: 165
Rejestracja: 22 Paź 2012, 17:43
Miejscowość: Warszawa

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez puma » 21 Paź 2013, 01:28

daj spokój amazonka, twoje analizowanie też pozostawia wiele do życzenia, niestety. gdyby iść twoim tokiem rozumowania to każdy w swoim zawodzie powinien być alfą i omegą, a wiemy, że tak nie jest, i to nie dlatego, że większość to głupki, tylko dlatego, że nie wszyscy to geniusze, a to jest różnica. zaraz mi pewnie palniesz, że od lekarza więcej się wymaga niż np. od piekarza, ale czy chciałbyś jeść klapnięty chleb? nie. a ile razy coś sknoci stolarz, malarz, hydraulik? a ile razy ty coś sknocisz? nie wiem co w życiu robisz ale życzę ci abyś był alfą i omegą, i nigdy nikt nie powiedział, że skopałeś robotę. to, że lekarz posiłkuje się książką, to nic złego. bez książki to ja nawet mogę ci wypisać niezłą listę sterydów :) a jak wiadomo- w każdym zawodzie są lepsi i gorsi fachowcy- i wśród piekarzy, i wśród lekarzy. jeśli tego nie wiesz to albo masz 5 lat, albo mieszkasz na końcu świata w chatce z trawy.
takie dywagacje do niczego nie prowadzą. amazonka albo jesteś idealistą albo naiwniakiem, sorry.
miły kotek
puma
Biedronkowy Wiarus
Biedronkowy Wiarus
 
Posty: 278
Rejestracja: 31 Sty 2010, 18:12

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Auriga » 31 Paź 2013, 11:13

http://www.termedia.pl/Szukaj/?s=%C5%82uszczyca

Na stronie termedii jest wiele ciekawych artykułów i badań o łuszczycy. Żeby uzyskać do niektórych dostęp, konieczne jest zalogowanie.
Polecam serwisy medyczne :)
Auriga
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 15
Rejestracja: 02 Cze 2013, 09:42

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez Szater » 31 Paź 2013, 13:16

znamy,znamy,czesto korzystamy :banan0
Szater
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 565
Rejestracja: 08 Lip 2013, 10:01
Miejscowość: Zielona Góra

Re: czynniki wywołujące łuszczycę kompendium

Postprzez haniaaaa » 14 Cze 2021, 10:36

Ja mam łuszczycę od 13 at i chciałbym się podzielić z Wami swoimi spostrzeżeniami, może akurat komuś przydadzą się moje informacje. Łuszczyca jest przede wszystkim choroba, która wymaga cierpliwości, nie nalezy nastawiac się na super rezultaty np po miesiącu na to naprawdę trzeba czasu. Unikajcie jak ognia sterydów (Clobederm, Belosalic, Dermovate itp). To wam pomoże faktycznie szybko, tylko że jeszcze szybciej wysypie was ze zdwojoną siłą, naprawdę nie warto. Przez jakiś czas mój dermatolog leczył mnie tym gównem i efekty były, jednak nie można tego stosowac zbyt długo i gdy tylko przestawałem było o wiele gorzej. Obecnie dla nas najlepszym lekarstwem jest słońce, im więcej będziemy się opalać tym szybciej to gówno zniknie. Polecam tez olej CBD 5% decarboxyled , tylko zaczynajcie od mniejszych dawek 4 krople na dzień ja kupiłem w Konopnej Farmacji w Poznaniu można zamówić telefonicznie znajdziecie numer na ich stronie www.konopiafarmacja.pl. Także fajna jest konopna Retter jest znakomita i przede wszystkim nie jest sterydem, jednak w przypadku maści konopnej efekty widać dopiero po miesiącu stosowania. ale jest nie droga 36,90 zł i bardzo wydajna .... Trzeba dbać o nawilżenie skóry, to jest bardzo ważne, . Polecam też stosować siarkę organiczna MSM naprawdę jest to bardzo fajna rzecz i warto tego spróbować a efekty są, tylko wiadomo po jednym opakowaniu nie liczcie na cud. Tak jak napisałem ta choroba wymaga cierpliwości, ja tam mam na nogach małe czerwone plamki i chodzę normalnie w spodenkach, naprawdę nie ma się czym przejmować, a jak będziecie chociaż trochę odsłaniac te miejsca na słońcu to efekt bedzie szybki i bardzo skuteczny. Pozdrawiam wszystkich
haniaaaa
Nowa Biedroneczka
Nowa Biedroneczka
 
Posty: 2
Rejestracja: 20 Maj 2019, 17:17

Poprzednia

Wróć do Łuszczyca - Przyczyny powstania, leczenie, dieta i inne...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron