Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez kaska69 » 13 Maj 2012, 20:05

Gosiu, ja stosowałam już wiele leków, nawet sterydów- lorinden A i C,pomagało na jakiś czas i wracało z jeszcze gorszym efektem, pękało, krwawiło, strasznie bolało, najbardziej pomaga mi smarowanie mediderm - krem, i przemywam naparem z nagietka.
Najbardziej pomagaja mi naświetlania, popytaj może masz u Siebie w szpitalu lampy?
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez Gosiaczek68 » 14 Maj 2012, 16:42

No to u mnie najlepiej działa balsam nagietkowy. Pozwolę sobie wkleic zdjecie dla przypomnienia, przy nim ogarniam miejsca intymne, przy regularnym stosowani nic nie boli skóra jest elastyczna i nie peka.

Image


oraz kilka słów z opakowania

Balsam nagietkowy
Naturalny, bardzo tłusty balsam w formie maści, zawierąjacy wyciąg z nagietka.
Dla Twojej szorstkiej i pękajacej skóry stóp, kolan i łokci nie ma nic lepszego niż ten balsam. Łączy w sobie nawilżającą moc bazy kremowej i lecznicze działanie nagietka! Z tym balsamem łatwo i przyjemnie wypielęgnujesz swoje stopy.
Wykorzystasz go na wiele sposobów. Pielęgnuj nim stopy, dłonie, usta, kolana, łokcie - a będziesz się cieszyć jedwabistą, gładką skórą.
Balsam działa działa ukrwiająco, leczniczo, rozgrzewająco i ochronnie (hamuje zapalenia skóry). Polecany również do pielęgnacji dzieci i seniorów - odleżyny i odparzenia.
Zapach: miodowy
Kolor: żółty
Opakowanie: 250 ml

To nie jest mój wynalazek, ale jak na razie on sie sprawdza najlepiej.
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez kaska69 » 15 Maj 2012, 21:58

Masz rację Gosiu, ten balsam jest bardzo fajny, swietnie nawilża, ale na fałdy nie pomagał mi, ale wiadomo na każdego z nas działa cos innego :gwiazdka9
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez Gosiaczek68 » 01 Sie 2012, 10:24

Z uwagi, że w dalszym ciągu nie znalazłam sposobu na poskromienie paskudy w miejscach intymnych zainteresował mnie olejek pichtowy, oczywiście za sugestią moich wspaniałych psiapsiółek :buzka (sama bym nie wpadła na taki pomysł :lol: )

http://luskiewnik.strefa.pl/acne/pichta.htm

Na zainteresowanie z mojej strony zasługuje receptura nr 9.
Jeszcze jej nie wypróbowałam, ale nie omieszkam spróbować.
Obecnie stosuje Buską Maskę Siarczkową zamiennie z Buskie SPA Siarczkowe, przynosiu dużą ulgę, likwiduje pieczenie i swędzenie. Po kapieli na noc maść ichtiolowa, a na dzień krem Mediderm z dodatkiem olejku pichtowego :kwiatek8
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez kaska69 » 01 Sie 2012, 22:06

muszę zamówic tę maskę i spa,

ale maść ichtiolowa to kazali mi nakładać na tradzik ileś tam lat temu i bardzo niemiło ja wspominam. Ale ide 20 znów do szpitala to podpytam lekarzy co oni na to :kwiatek4
Awatar użytkownika
kaska69
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 451
Rejestracja: 27 Sty 2010, 23:07

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez Gosiaczek68 » 01 Sie 2012, 23:19

Pytaj Kasiu pytaj, bo ja tą ichtiolową to tak od siebie, w tych recepturkach o olejku pichtowym w niektórych jest maść ichtiolowa, to sobie kupiłam, nie zaszkodzi a może pomoże :serduszka
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez BT37 » 01 Sie 2012, 23:52

Biały ichtiol jest dodatkiem w dermokosmetykach z serii Pharmaceris przeznaczonej dla osób chorych na łuszczycę. Czasem warto spróbować :gwiazdka9
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez Gosiaczek68 » 03 Sie 2012, 22:32

Maść ichtiolowa dobrze natłuszcza moje miejsca, ale skóra jest bardziej czerwona, natomiast po Medidermie z olekim pichtowym jest blada ale też bardziej wysuszona. Zaleczyłam już pęknięcia skóry, nie wiem co zadziałało może Buska maska lub maść, a może wszystko razem. W każdym razie fajnie wszystko sie goii i narazie jestem zadowolona. :D
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez dora1000 » 05 Sie 2012, 13:26

A ja proponuje wam Triderm. Kiedyś był Polcorton grosze kosztował ale był super :ladybug4 :ladybug4 :ladybug4 ( jak dla mnie to był cudowny krem).
dora1000
 

Re: Łuszczyca miejsc intymnych i fald skórnych

Postprzez Gosiaczek68 » 07 Sie 2012, 19:34

Dzisiaj bawiłam się w farmaceutę i stworzyłam taką miksturę tj. własnie receptura nr 9, pozwolę sobie wkleić składniki:

Rp. 9. Maść ziołowo-pichtowa gojąca
Olejek pichtowy – 5 ml
Maść nagietkowa – 1 łyżka
Maść arnikowa, np. firmy Elissa – 1 łyżka
Olejek ze słodkich migdałów lub olej winogronowy – 5 ml
Maść Tormentiol – 1 łyżka
Maść tranowa lub tran ciekły – 1 łyżka

Składniki wymieszać. Bardzo cenna maść przyśpieszająca regenerację naskórka i skóry właściwej (pobudza ziarninowanie i naskórnikowanie), przeciwzapalna , antyseptyczna, przeciwwysiękowa i odżywcza. Chore miejsca smarować kilka razy dz. Można stosować w opatrunku zamkniętym.

Wskazania: suche zapalenie skóry, warg i narządów płciowych, łuszczenie się małżowiny usznej, łuszczenie i obrzęk warg, łuszczenie się nosa, spierzchnięte i wysuszone stopy oraz dłonie, stan zapalny skóry twarzy, zapalenie mieszków włosowych, wypryski nieznanego pochodzenia, przewlekłe alergie skórne, owrzodzenia, oparzenia, odparzenia, odleżyny, rozpadliny skórne, trudno gojące się rany i otarcia skóry. Można stosować u małych dzieci.


Całkowity koszt składników to około 30 zł, w mojej maści zabrakło olejku ze słodkich migdałów (brak w dwuch aptekach jutro jeszcze popytam w innych) Konsystencja bardzo fajna, zapach znośny, mimo że w składzie jest dość tłusta maść nagietkowa i arnikowa to całość tak bardzo nie tłuści, dobrze zachowuje sie na skórze, dobrze sie wchłania, lekkie uczucie chłodzenia. :kwiatek1
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Awatar użytkownika
Gosiaczek68
Biedronkowy Weteran
Biedronkowy Weteran
 
Posty: 484
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Moja historia i życie z łuszczycą

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron