czy łuszczycą mozna się zarazić w kinie

czy łuszczycą mozna się zarazić w kinie

Postprzez BT37 » 27 Lut 2010, 01:04

Kochani, program informacyjny Radia Zet wyemitowany w dniu 2.02.2010 r. ok godz. 15 podał wypowiedż pani Renaty Opiela z sanepidu. Pani ta mówiąc na temat brudnych okularów 3d w kinach stwierdziła, że nosząc takie okulary mozna się zarazić m.in łuszczycą.
Stowarzyszenie zareagowało, pani przeprosiła na stronach stowarzyszenia, ale informacja i tak poszła w świat. Co wy na ten temat sądzicie ?
Zapraszam do wypowiedzi.
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: czy łuszczycą mozna się zarazić w kinie

Postprzez Pawel » 27 Lut 2010, 14:20

I ona pracuje w sanepidzie? Chyba minęła się z powołaniem. Nie rozumiem jak można się wypowiadać na temat, na który nie zna się nawet podstaw.
Awatar użytkownika
Pawel
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 41
Rejestracja: 23 Lut 2010, 18:49

Re: czy łuszczycą mozna się zarazić w kinie

Postprzez Jadwiga » 28 Lut 2010, 14:29

oczywiście co robi ta pani w sanepidzie? , aby wypowiedzieć się trzeba udowodnić, iż łuszczyca jest choroba zaraźliwą. MY WIEMY ze jest to choroba niezaraźliwa....Teraz znamy jej stanowisko a skoro stwierdziła tak więc niech udowodni to.!! a propo wypowiedzi... właśnie mój brat leżał w szpitalu w woj.wielkopolskim na innym oddziale niż dermatologia.. i kiedy pielęgniarka zobaczyła, iż jest wysypany łuszczycą również stwierdziła ze NIBY JEJ koleżanka pielęgniarka myła goła ręka pacjenta od którego miala sie rzekomo zarazić. ZATEM wyjaśnimy to w końcu może właśnie Rozmowy w toku BĘDĄ TUTAJ DOBRĄ UWAGĄ DO tematu o ŁUSZCZYCY... Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Jadwiga
Odwiedzająca Biedroneczka
Odwiedzająca Biedroneczka
 
Posty: 8
Rejestracja: 13 Sty 2010, 21:20

Re: czy łuszczycą mozna się zarazić w kinie

Postprzez artsus » 14 Maj 2010, 13:06

Taka wypowiedz świadczy wyłącznie o kompetencjach tej pani, moim zdaniem pani powinna odbyć szkolenie przygotowujące do pracy na tak odpowiedzialnym stanowisku, bo głosząc takie teorie to na to stanowisko się zupełnie nie kwalifikuje. Po prostu ośmieszyła się i to wszystko, aczkolwiek większość zapytanych przechodni na ulicy na pewno by powiedział ze łuszczyca to nie zaraźliwa choroba.
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: czy łuszczycą mozna się zarazić w kinie

Postprzez BT37 » 14 Maj 2010, 22:22

I chyba niestety się mylisz Arturze :) . Pewnie większość osób zapytałaby Cię co to za choroba i czy nie jest zakażna. niestety społeczeństwo kojarzy łuszczycę z grzybicą i pryszczycą ( obie są zakażne ). Dlatego tak ważna się świadomość i znajomość tej choroby :)
" Wyrokiem losu z ludżmi się bratamy; Nikt nie podąża sam. Cokolwiek w życiu innym damy, zwraca się zawsze nam. " Edwin Markham
Awatar użytkownika
BT37
Administrator
Administrator
 
Posty: 1012
Rejestracja: 08 Sty 2010, 00:19

Re: czy łuszczycą mozna się zarazić w kinie

Postprzez artsus » 15 Maj 2010, 10:09

Beatko ja to tylko wnioskuje ze swoich spostrzeżeń, widocznie mieszkam w oświeconym mieście. :wink:
"Dziwacy upiększają świat" - Maksym Gorkin
___________________________________________________________________
Strony, serwisy internetowe - administracja i zarządzanie treścią - 506 905 800
Awatar użytkownika
artsus
Administrator
Administrator
 
Posty: 307
Rejestracja: 07 Sty 2010, 23:06
Miejscowość: Połczyn Zdrój

Re: czy łuszczycą mozna się zarazić w kinie

Postprzez Master of Chaoss » 16 Maj 2010, 01:34

i ja się podpisuje pod Arturem, mała mieścina ale jednak takie rzeczy są u nas znane :D przynajmniej w tych sferach których się poruszamy :)
Dlaczego narodziłem się demonem? Cóż innego mogło powstać z umysłu, który mnie stworzył? Jestem zarówno jego optymizmem i pesymizmem, spokojem i szaleństwem, powodzeniem i porażką, miłością i nienawiścią, porządkiem i chaosem - jestem jego demonem...
Awatar użytkownika
Master of Chaoss
Administrator
Administrator
 
Posty: 176
Rejestracja: 12 Sty 2010, 19:02
Miejscowość: Połczyn Zdrój - Rugby

Re: czy łuszczycą mozna się zarazić w kinie

Postprzez Pawel » 16 Maj 2010, 15:57

Mimo wszystko bardzo dużo osób jest nieświadomych. Ostatnio znajomy mówił, że jego kolega z pracy też ma łuszczycę. I owy znajomy myślał, że jest to spowodowane jakimś wirusem. Oczywiście musiałem mu wyjaśnić parę rzeczy ;)

Generalnie o łuszczycy wiedzą co nieco osoby, które mają z nią styczność.

Troszkę się tym interesuję i nawet w wynikach wyszukiwania w Internecie często są zapytania odnośnie łuszczycy i jej zaraźliwości. Także społeczeństwo cały czas trzeba uświadamiać.
Awatar użytkownika
Pawel
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
Biedroneczka zagnieżdżona na stałe
 
Posty: 41
Rejestracja: 23 Lut 2010, 18:49


Wróć do Sprawy ważne i bulwersujące w prasie i mediach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron